9 asja mida teada Tribal Fusion Kõhutantsust

  1. Tribal fusion kõhutants tekkis 2000ndetal ja arenes välja ATS kõhutantsust (American Tribal Style) San Franciscos, USA-s. American Tribal Style kõhutantsu juured, aga ulatuvad 1960ndatesse aastatess, kui Jamila Salimpour alustas oma trupiga Bal Anat, kes esinesid laatadel ja näitustel enda väljamõeldud kõhutantsu stiiliga, mille inspiratsiooniks olid pildid ja jutud Idamaadest. Nad kandsid palju Idamaiseid raskeid hõbeehteid ja riietusid võimalikult autentselt. Tegemist oli küll kõhutantsuga, aga stiil kui selline oli nende endi arendatud.
  2. Tribal tähendabki seda, et see stiil on tulnud American Tribal Style kõhutantsust. Fusion tähendab, aga seda, et seda stiili on millegagi veel segatud. Nt võib segada kõhutantsu kaasaegse tantsu või hip-hopiga.
  3. Kostüümid olid traditsioonliselt ja algupäraselt rikkalikud ja palju kasutati antiikseid Lähis-Ida hõbeehteid. Tänapäeval on piirid hägusemad ja kanda võib mida iganes.
  4. Muusikavalik on samuti piiritu ja lähtub iga tantsija eelistusest ja inspiratsioonist.
  5. Tribal fusion kõhutantsu eeliseks ja mõnel juhul ka küsitavuseks on piirangute puudumine. Kuigi on välja kujunenud iseloomulikud liigutused ja tehnika, siis võib väga palju kasutada ka muude tantsustiilide elemente ja siiski nimetada oma stiili tribal fusioniks.
  6. Võibolla eelmises punktis toodud mõtete tõttu ongi tekkinud truppe, kes nimetavad oma stiili hoopis urban fusioniks või urban tribaliks või gooti kõhutants.

7. Kuulsaimad tantsijad, kes seda stiili on enim mõjutanud: Rachel Brice, Mardi Love, Zoe Jakes, Mira Betz, Kami Liddle, Heather Stants, Jill Parker, Ariellah. Head juutubitamist:).

8. Tehnika õppimine selle stiili jures on väga tähtis, sest loob aluse erinevatele liigutuste kombinatsioonidele. Tundides õpitaksegi oma kehaosi erinevate liigutuste jaoks isoleerima. Ja ka hoopis näiteks maolaadselt väga sujuvalt ja pehmelt liikuma.

9. Kõige tähtsam on, et see näeb nii äge välja ja ka see, et stiilile pole palju piire seatud, on seda väga põnev vaadata, sest kunagi ei tea mis järgmiseks tuleb!

Tribal fusion kõhutantsu trennid Müstika Tantsustuudios:

E ja K 17.30 kesktase (sobib ka varem tavalise kõhutantsuga tegelenud tantsijatele)

E ja K 18.30 edasijõudnud

2019-01-04T16:52:09+03:00