Matcha, mu roheline armastus

Matcha Latte on saanud minu igahommikuseks rituaaliks ja äratajaks. Matchast saab ideaalselt teha veel pannkooke, lisada smuutidesse või jäätistesse või teha igasuguseid küpsetisi. Oma rohelise värvusega muudab ta toidud ja joogid väga atraktiivseks. Aga lisaks sellele, et ta näeb imeilus välja, on tal palju muid häid omadusi.

Matcha on Jaapani roheline tee, mis tänu oma antioksüdantidele muudab selle tõeliseks supertoiduks! Või noh, joogiks:). Üks tass matcha teed sisaldab sama palju antioksüdante kui kümme tavalist rohelist teed sinu tassis. Ja kui Te ei tea mis on antioksüdandid, siis need on ained, mis pidurdavad ja reguleerivad vabade radikaalide teket. Ja kui sa ei tea mis on vabad radikaalid, siis need on ainevahetuse protsessis tekkinud oksüdandid, mis tagavad normaalse ainevahetuse ja rakkude talitluse. Nad ei ole otseselt ohtlikud, aga võivad muutuda, kui neid on organismis liiga palju. Antioksüdandid pidurdavad vabade radikaalide teket ning antioksüdantide toimel pidurduvad vanaemisprotsessid, alaneb kolesteroolitase, tugevneb immuunsus, taastub elujõud, korrastub südame ja veresoonkonna töö. Kokkuvõttes võib öelda, et koos mitmekülgse toitumisega, on matcha sinu tervisele kasulik.

Matcha kasulikkusest:

  1. Kuigi matcha sisaldab kofeiini ja on kergelt ergutava toimega, siis tegelikult on tal ka rahustav mõju temas sisalduva L-Theanine aminohappe tõttu (see on looduslikult esinev aminohape).
  2. L-Theanine aitab toota seratoniini ja dopamiini, mis tõstavad tuju jee jeee!
  3. Rikkalikult antioksüdante! Ühes tassis matcha rohelises tees on kordades rohkem antioksüdante, kui enamikus toitudes!
  4. Kofeiini ja antioksüdantide koosmõjul kiirendab ainevahetusprotsessi
  5. Sisaldab veel vitamiine, nagu vitamiin A, vitamiin C ning mineraalaineid, nagu tsink, kaltsium, raud ja kaalium.

Traditsiooniliselt on matcha valmistamine üks Jaapani teetseremoonia osa ja see on väga zen ja meditatiivne tegevus. Nii ongi matcha latte joomine saanud minu igapäevase hommikuse rutiini osaks. Ma väga naudin hommikuid, kus saan olla rahulikult ja ei pea kuskile kiirustama. Tavaliselt teengi omale matcha latte pärast hommikust mediteerimist.

See on minu hommikune Zen Matcha Latte retsept:

Koostisosad:

1 matcha kulbike pulbrit/u 4g

200ml vett

80ml taimset mandli- või kaerajooki

Valmistamine:

Aseta matcha tee pulber ümarapõhjalisse tassi või kausikesse. Vala peale u 80 kraadist vett nii palju, et tee oleks kõik veega kaetud ja enamgi veel. Umbes 30ml. Võta spetsiaalne matcha bambusvispel ja sega vesi teepulbriga ära. Võid teha selleks kiireid W tähe kujulisi liigutusi. Seejärel vala peale ülejäänud vesi. Kõige viimasena lisa peale vahustatud mandli või kaerajook.

! Matcha peab olema kindlasti kõrgekvaliteediline. Üldisel odavamad matcha pulbrid on liiga nn muru maitselised ja pole nii erksat rohelist värvi. Parimaid matcha pulbreid saab osta HiMatcha või Chado teepoest.

!! Vispleid ja matcha kausse saab samuti osta HiMatcha või Chado teepoest.

!!! Kui sul kodus kohvimasinat, mis ise mandlijoogi soojaks teeks ja ära vahustaks, pole, siis soovitan osta nt. Tigerist 3eur piimavahustaja;). Ajab täitsa asja ära.

2018-12-07T13:25:55+03:00