MIS ON TOITUMISNÕUSTAMINE JA KELLELE SEE ON MÕELDUD ON?

Toitumisnõustamine on mõeldud, et sinu elu lihtsamaks teha. Kui sa oled nagu mina enne seda kui ma toitumisnõustamist õppima läksin ja sulle meeldib süüa, aga samas sa tahad ka, et sa oleksid terve ja su keha rõõmustaks selle toidu üle, mis sa talle annad, kuid samas sa ei saa aru makro- ja mikrotoitainetest. Ja kui palju neid vitamiine ja mineraale üldse peaks sööma ja kas ma pean ka lisaks vitamiine või toidulisandeid võtma? Ja kas ma saan üldse oma kehalise koormuse juures edukalt funktsioneerimiseks kõik toitained kätte? Siis on toitumisnõustamine sinu jaoks. Sest toitumisnõustaja teeb lihtsalt selle töö sinu eest ära, et sa ei peaks oma aega kulutama selle jaoks, mida nõustaja juba on õppinud.

Või siis on sul mingid eesmärgid ja sul oleks vaja kaalust alla võtta. Või siis sa ei ole päris kindel kas ja kuidas tervislikult toituda. Siinkohal pean muidugi kohe kõik ausalt ära rääkima, et kui sa tuled minu juurde toitumisnõustamisele ja sul on kindel plaan kaalust alla võtta, siis mina kindlasti alustan esmalt sellest (toitumis)nõustamise poolest. Nõustamisest selles mõttes, et kaalulangus ise ei lahenda kõiki probleeme. Ja seda tean ma omast käest, et isegi 44kg kaaludes ei olnud ma oma kehaga päris rahul. Seetõttu usun ma nii nii väga siiralt, et ka keha armastama õppimine viib su sinu eesmärkidele lähemale;). Ja mis puutub teadlikult tervislikult toituma õppimisse, siis tervislik toit ei ole igav (kuigi see võib kõlada täiega igavalt). Vaid kui sa armastad oma keha, siis sa annad talle head toitu. Sellist toitu mis teeb sulle head ja mis armastab sinu keha vastu. Just siis tekibki keha ja mõistusevaheline harmoonia.

Toitumisnõustamine sobib sulle ideaalselt ka siis , kui sa näiteks teed hästi palju füüsilist tööd ja pole kindel kas sa saad kõik toitained ja vitamiining ning mineraalid toidust kätte. Või siis hoopis istud terve päev otsa kontoris ja pole kindel kas allkorruse sööklas on ikka sinu eluviisiga sobivad lõunad? Ka siis võid toitumisnõustaja poole pöörduda, kui tunned, et toit juhib ja kontrollib sinu elu (tõstan oma käe – see olin mina) ja sa pole enam kindel mida süüa ja mis on sulle parim, sest kõik ajakirjad ja internet on erinevat infot täis. Ka siis on õige aeg pöörduda toitumisnõustaja poole, sest koostöös sinuga saab ta leida sulle parimaid viise kuidas, kui palju ja mida süüa.

Seega toitumisnõustamine (The RebelMom stiilis) annab sulle juhiseid mida süüa ja mis kogustes, sinule kõige parimal ja meeldivamal viisil. Ehk siis, kui sulle ei meeldi brokoli, siis sa ei pea sööma brokolit.

Mis toitumisnõustamine minu arust olla EI tohiks, on kuiv loeng selle üle, mis on hea ja mis on halb ja mida süüa tohib ja mida ei tohi bla bla bla… Kuna me peame lihtsalt ellu jäämiseks iga päev sööma, siis toitumisnõustamise tulemusena ei tohiks hakata toit sinu elu teistpidi juhtima: igavad toitumiskavad ja mitte ühtegi lemmiktoitu never, lihtsalt ei toimi!

Kui sa armastad oma keha, siis sa annad talle head, tervislikku toitu. Sa kohtled oma keha hästi ja sööd maitsvat, tasakaalustatud ja mitmekülgset toitu. Sa õpid tegema ISE õigeid valikuid – neid mis on just sinu jaoks parimad;).

2018-11-25T23:35:12+03:00