Twerk tantsustiil on äge stiil, mis keskendub eelkõige puusade liikumisele. See on hetkel üle maailma väga populaarne ja seda saab näha väga paljudes muusikavideotes.

Praegune twerk tantsustiil on saanud alguse mitmest eri kohast. Üks selleks on New Orleans. Twerk tantsustiiliga alustasid New Orleansi mustanahalised homoseksuaalsed mehed. Just nimelt, mehed alustasid seda ägedust! Sel ajal kutsuti seda bouncimiseks ja tehti seda sellise (piirkonnale iseloomulikule) muusikastiili järgi, nagu bounce. Kuna, aga sel ajal polnud sotsiaalmeedia veel väga teema (ja ka internet), siis keegi sellest väga ei teadnud. Kuni Miley Cyrus, selle kuulsaks tantsis. Peale seda hakkasid seda kasutama oma muusikavideotes pea kõik USA muusikastaarid ja räpparid. Kuulsust kogus juurde see stiil ka siis kui seda hakkasid tantsustiilina harrastama vene tantsijannad, kes kõik oma loomingu kohe sotsiaalmeediasse üles laadisid. Nüüdseks on twerk juba maailmakuulus ja kogub tuntust arvestatava tantsustiilina.

Samuti on twerkinguga väga sarnane Funk, mis on pärit Brasiiliast. Nojaa enamus tantsustiilide juured on Aafrikas. Puusade ja booty liikumisega sotud tantse on Aafrikas väga palju ja kõige suurem au twerkingu ja enamus teiste tantsustiilide alustamise eest läheb Aafrikale.

Kellele see stiil mõeldud on?

Minu trennides käivad igas vanuses, iga tausta ja iga kehatüübiga naised. Kuigi ma räägin, et see on tõeline womanpower tantsustiil, siis tegelikult on see mõeldud nii naistele, kui ka meestele! Kuna see stiil arendab nii lihaseid, vastupidavust, paindlikkust kui ka enesekindlust, siis see sobib absoluutselt kõigile.

Aga mis see twerk täpselt on?

Palju on minu käest küsitud, et mis on twerk? Ja sama palju inimesi muigab, kui kuuleb millega ma tegelen hehe. Twerk stiili ümber on palju kära ja ka põnevust! Eestis ei tegeleta sellega veel väga palju, aga mujal maailmas on see juba über-super-mega populaarne! Päris mitu aastat on see olnud väga kuum teema Siberis. Seda muidugi ka sellepärast, et seal on nii külm, aga naised oioi kui kuumad ja andekad. Ka Soomes on twerk väga populaarne ja seal on tantsijaid ja treeningute juhendajaid väga palju.

Kui nüüd üritada siin seda seletust kirja panna, siis mulle meeldib öelda, et see on „super cool woman power“ tantsustiil. Selle stiili liikumine keskendub puusade, ja tegelikult olgem ausad, sinu tagumiku liikumisele, hehee! Sinna lisame veel tantsuliikumisi ja trikke ja korralikus annuses seda miskit, mis tuleb sinu seest. See on see mis ütleb kõikidele teistele – STOP, vaata nüüd mind! Just nii tunnen mina ennast kui twergin. Olen tantsinud palju erinevaid tantsustiile, aga just see on andnud minu enesekindlusele korraliku buusti! Enne seda ma ei julgenud lühikesi püksegi kanda, aga nüüd keskendun pigem endale – naudin ja hindan seda mis mul on ja ei mõtle sellele, mis teised võivad must arvata. Või noh, mõtlen vähem:).